Basında Orion

Trakya Tarım Fuarı 5 Ağustos'a kadar açık kalacak

         Trakya Tarım Fuarı 5 Ağustos'a kadar açık kalacak

 

      1-5 Ağustos'07 tarihleri arasında açık bulunacak olan Trakya Tarım Fuarı 5 gün boyunca sektör profesyonelleri bir araya gelecek. Orion Fuarcılık tarafından düzenlenen Trakya Tarım Fuarı'nda, tarım sektörünün önde gelen kuruluşlarından 118 firma yer alıyor..

 

      15. Trakya Tarım Fuarı, Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, Çorlu Kaymakam Vekili Marmara Ereğlisi Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Çorlu Belediye Başkanı Altan Ersin, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Cemil Demir, Tekirdağ İl Jandarma Alay Komutanı Albay Murat Öztürk, Tekirdağ İl Tarım Müdürü Haydar Soykan, Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Sert, Çorlu İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Recep Yaltan, Çorlu İlçe Tarım Müdürü Yılmaz Ergin, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Ersin, Oda Başkanları'nın katılımıyla açıldı.

 

      Fuarın açılışını yapan Vali Aydın Nezih Doğan katılımcılara konuşmasında; "Trakya Bölgesi'nin başkenti konumundaki Çorlu'da bu tür fuarların açılması ve halka hizmet vermesi bizleri gerçekten sevindiriyor. Bu tür fuarların yapılması her açıdan bakıldığında Çorlu ve Tekirdağ için önemli. Burada yapılan her fuara gelip gezen insanlar diğer çevreden de alış-veriş yaparak aynı zamanda ilçenin esnafına da ekonomik olarak katkı sağlıyorlar.

      Tekirdağ ve Çorlu'da her alanda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar bu tür fuarlar yapmalıdır. Ben Tekirdağ valisi olarak bu tür fuarlara maddi manevi desteğimi sürdüreceğim" dedi.

 

      Çorlu Belediye Başkanı Altan Ersin ise konuşmasında; "Fuarların endüstriyel pazarların alışveriş merkezi olarak kabul edildiği günümüzde, ülkemizin bu yönde ileriye doğru daha büyük adımlar atması gerekmektedir. Fuarlar firmaların global pazarda kendilerine yer bulabilmeleri açısından çok önemlidir. Ülkemizin Dünya Ticaretinden aldığı payı arttırmak için de fuarcılık sektöründe ciddi adımlar atması gerekmektedir. Hiç şüphesiz Türkiye'nin bu yönde atacağı adımlarda Çorlu'da çok büyük önem taşımaktadır. Öyle ki Çorlu günden güne artan nüfusu ile Türkiye'nin önemli ve 55 ilden büyük ilçesi konumunda olan tarım ve sanayi kentidir. Nüfusu 250 binlere ulaşmış olan Çorlu, başta tekstil ve deri sanayi olmak üzere 730 sanayi kuruluşunu topraklarında barındırmaktadır. Çorlu sanayinin yanı sıra 95.000 hektarlık tarım arazisine sahiptir. Bu arazinin % 69’u işlenmektedir. Çorlu stratejik bir yapıya sahip olup, hava, kara, deniz, ve demir yolu ağlarıyla Trakya'nın merkezi konumundadır. Bu yapısıyla önemli tarım ve sanayi girdileri elde eden Çorlu, bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına önemli ölçüde katkı sunmaktadır. Bölgemizde tarım sektörünün can damarı olan Trakya Tarım Fuarı ile çiftçini buluşma adresi olan Çorlu, inanıyorum ki yakın zamanda sanayi fuarıyla da adını duyurur hale getirecektir. Bu tür organizasyonlar, çiftçimizin, esnafımızın, ve sanayicilerimizin, alın terine katkı koymaktadır. Bu yıl 15. kez düzenlenecek olan Trakya Tarım Fuarı'nın çiftçilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

 

      Çorlu Ticaret ve Sanayi Oda Başkanı Tarkan Ersin fuarların düzenlendiği kentlerdeki önemli katkılarına dikkat çekerek, "Güzel Çorlu’muzda bu yıl 15.si yapılan bu tarım ve hayvancılık fuarı sayesinde çok farklı kurum ve kuruluşlar bir çatı altında ve aynı amaçla toplanıyorlar. Bu durum yerel yöneticiler olan bizleri çok sevindiriyor. Böyle fuarlar sanayi devi olan Çorlu'da başka alanlarda da yapılırsa şehir için daha büyük getiriler oluşur. Fuarlar bir şehir için çok önemlidir. Bu yönde yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde Çorlumuza bir fuar alanı kazandırmak gayreti içerisindeyiz" açıklamasında bulundu.

      Konuşmaların ardından fuar alanını gezen Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, Çorlu Kaymakam Vekili Marmara Ereğlisi Kaymakamı Dr. Mehmet Gökmerdan, Çorlu Belediye Başkanı Altan Ersin ve beraberindekiler, katılan firmalar ve ürünleri hakkında bilgiler alırken stantları tek tek dolaştılar.

 

      Her yıl Trakya çiftçisinin traktör ve mekanizasyon alışverişi yapmak için geldiği Trakya Tarım Fuarı, Çorlu Orion Alışveriş Merkezi'nin açık fuar alanında 15. kez kapılarını açtı.

      1-5 Ağustos'07 tarihleri arasında açık bulunacak olan fuarda 5 gün boyunca sektör profesyonelleri bir araya gelecek. Orion Fuarcılık tarafından düzenlenen Trakya Tarım Fuarı'nda tarım sektörünün önde gelen kuruluşlarından oluşan 118 marka katılım sağladı. Traktör ve Tarımsal Mekanizasyon firmalarının yoğun katılımı ile ziyaretçisine farklı ürün çeşidi ve fiyat alternatifleri sunan fuar, tohum, fide, fidancılık, gübre, sulama sistemleri ve plastik sektörlerinde faaliyet gösteren seçkin firmaları, yaklaşık 15.000 m2 açık sergi alanında bir araya getiriyor.

 

4.8.2007 - Hür Haber

Geri