Etkinlikler

Bin çocuğu sinemayla tanıştırdık

Orion Alışveriş Merkezi, 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bugüne kadar hiç sinemaya gitmemiş bin çocuğu sinema salonlarıyla tanıştırdı. Orion AVM sponsorluğunda düzenlenen "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın" etkinliği 14-18 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 

Orion AVM, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla şenlik programının yanı sıra bir de sosyal sorumluluk kampanyası düzenledi. "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın" sloganıyla düzenlenen kampanya ile bugüne kadar hiç sinemaya gitmemiş 7-15 yaş arası bin çocuğun sinemayla tanışması sağlandı.

14-18 Nisan 2008 tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte Orion AVM, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de koordinasyon desteğini alarak, sosyo-ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına ulaştı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla belirlenen bin öğrenci, 5 gün boyunca Orion Alışveriş Merkezi sinema salonunda misafir edildi. Gelen çocuklara sadece maddi sponsor olmakla kalmayan Orion, film seansları öncesinde çocuklara sinemayı ve sinema kültürünü tanıtıcı kısa söyleşilerde düzenledi.

Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin son haftasına denk gelen günlerde süren "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın" etkinliğinde, misafir edilen çocuklar hem sinema sanatı konusunda bilgi sahibi oldular, hem de keyifli saatler geçirdiler.

Bir filmi ilk defa sinema atmosferinde izleyen çocukların heyecanı ve mutluluğu görülmeye değer anlar oluşturdu. Bu özel 23 Nisan etkinliğiyle ilgili olarak Orion AVM Genel Müdürü Meral Bostan şu açıklamayı yaptı:

Bizim bu etkinliğimizin şekillenmesinde zamanlama çok önemli bir faktördü. 23 Nisan bayramı için zaten, gelenekselleşmiş şenliğimizi düzenleyecektik. Ancak şenlikten ayrı olarak, sosyal sorumluluk bağlamında özel bir etkinlik de düzenlemeliydik. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin başladığı ve herkesin festival filmlerinden konuştuğu o günlerde, değil festival coşkusunu yaşamak, o güne kadar daha hiç sinema salonu görmemiş, sinemaya gidememiş çocuklar olduğunu düşündük. Belki hayatlarında bir kez yaşayabilecekleri, belki de düşlerine, hayata bakışlarına yeni bir pencere açabilecekleri bir armağan vermek istedik çocuklara. Çocuklardan ve öğretmenlerinden aldığımız olumlu tepkilere baktığımızda, doğru bir iş yapmış olmanın sevincini yaşıyoruz.

Geri